Отчеты

Написал: taramon

Поїздка в Краків.

2004-09-17

Вступ

Якось надумав я собі зробити візу до Польщі. Було проведено опитування знайомих, про те хто, де і за скільки робив - пропонували зробити без моєї присутності за 100-200 грн.
Потім зайшов на сторінку консульства у м. Львові (http://www.konsulat.lviv.ua).
Прочитав інформацію що потрібно і куди звертатися. На цій сторінці можна стягнути формуляр анкети ( http://www.konsulat.lviv.ua/index1.php?str=030&j=1) , а саме головне те що там (на сторінці) можна записатися на день і годину прийому коли ви хочете подати документи (http://www.konsulat.lviv.ua/index1.php?str=form_zap-o&j=1) .
Схема така -
- записуєтесь на певну дату і годину(якщо робите це через сторінку то видруковуєте підтвердження про запис на співбесіду);
- заповнюєте анкету;
- приходите на вказану годину до консульства із закордонним паспортом, анкетою, фотографією ( у анкеті я вказав мету поїздки ”закупи”(шопінг) та туризм тому я більше нічого не брав);
- здаєте всі документи у віконечко , якщо все добре то кажуть прийти забрати документи після обіду-раджу прийти трохи пізніше(наприклад кажуть на 14.00 прийдіть на 15.30 - не буде людей)
- віза НІЧОГО не коштує.
Зі мною в той самий день було відкрито візи моїй жінці і ще 2 моїм друзям-тобто проблем бути не повинно.
Ну ніби все про візу. На сторінці все добре розписано. Якщо будуть якісь питання звертайтесь - постараюсь щось підказати.

Підготовка до поїздки.

Ми вирішили їхати на авто (ВАЗ 2110).Оскільки я їхав за кордон на машині сам вперше то було знайдено карту Польщі, позичено 2 карти Кракова і розпитано купу людей про дорогу, кордон, бензин...
Для того щоб виїхати авто за кордон потрібно мати так звану ”зелену карту” (страховку на машину).Продаються ці страховки у любій страховій компанії. Ціна на 2 тижні 155грн. Якщо не встигнули купити “карту“ в місті це спокійно можна зробити на кордоні - там є багато “кантор” які надають такі послуги-ціна така сама.
Оскільки в Україні намічалося 3 дні вихідних то ми вирішили їхати на 23-24 серпня.
Маршрут такий – Львів – Краковець – Ярослав – Жешув – Тарнов – Краків. Дорога Е-40, відстань Львів-Краків 320км.( http://www.ati.su/tc.php- тут можна визначити відстань і маршрут подорожі).
Раджу перед самим кордоном заправити авто до повного баку. У Польщі 1 літра пального(бензин) коштує 1 долар США.

Краків в Інтернеті.

Було знайдено багато інформації про Краків в неті.
Головна сторінка це тут http://www.krakow.ru/ - дуже класний сайт. Раджу скачати (http://www.krakow.ru/pdf/) путівник по місту на рос.мові. Без нього я би не дав собі раду. Або прочитати тут http://www.krakow.ru/guide/index.htm

Крім того було найдено досить багато хостелів для ночівлі. Ціни за людину різні від 25 до 100 злотих (1 злотий це 1,5 грн). Тут можна вибрати недороге місце для ночівлі http://www.krakow.pl/turystyka/spijtanio/Ось ще декілька сторінок Кракова

http://www.krakow.pl/
http://www.krakow-info.com/
http://www.cracow.pl/
http://www.wawel.krakow.pl Вавельський замок
http://www.parkwodny.pl/ -аквапарк

Супермаркети

http://www.carrefour.pl/startup.html
http://www.geant.pl/
http://www.tesco.pl/

Кордон,Краків...

Ми вирішили виїхати вечером 22 серпня. При виїзді з двору ми були зупинені ”доблєсною міліцією”(ДАІ)- перевірка документів. Ось так почалася наша подорож.
На кордон ( Краківець ) ми приїхали о 1 ночі. Черга було невелика всього 60 машин, але стояли ми довго 8 годин! Тобто до Польщі ми потрапили о 9 годині ранку. Особисто я майже не спав бо треба було просувати машину у “колєйці”. Дуже багато машин було “лівіх” тобто вони не стояли в черзі, а їхали по зустрічній, казали що це коштує для наших машин 10$. На кордоні машину провіряли ретельно і наші і поляки - простукували, піднімали капот ..., перевіряли страховку , запитували мету поїздки, куди їдете, просили показати валюту.
Було багато поляків які їздять до нас заправляти машини, також були польські і наші мотоциклісти, так звані “мурашки”(вони як правило в черзі не стоять) які на собі перевозять контрабанду (в основному сигарети). На польській стороні кордону є безкоштовний WC.
Помившись , підкріпившись ми вирішили до Кракова. Відстань від кордону 245 км. Дороги у Польщі набагато ліпші від львівських, але їм ще далеко до “європейських”. Знаючи про розміри великих штрафів намагався не порушувати правил, зустріли одного разу “фанерних” поліцаїв (муляж поліцейської машини зроблений з фанери) та поліцаїв на мотоциклах, про них попередили добрі водії (так як і у нас фарами). Збоку траси дуже багато вказівників, це дуже добре-майже не потрібно користуватися картою. Майже всі міста які зустрічалися по-дорозі ми об’їжджали по об”їзній, виняток Ярослав. По дорозі нас зупинила митна поліція (чи щось таке) –вони тормозять всі наші авто, перевіряють документи, обшукують машину, у фурах перевіряють рівень пального( не можна мати більше 200 літрів, а для легкових машин можна їхати лише із повним баком). В околиці Кракова ми приїхали десь біля 13.00(по їхньому 12.00).По самому місту також багато вказівників (пам”ятників, супермаркетів...) куди і як їхати. В основному дороги широкі на три смуги-раджу їхати по середній - завжди можна повернути чи перестроїтись куди потрібно.
У Кракові ми побували у Вавельському замку, були на Ринковій Площі прогулялися історичним центром. У вище згаданому путівнику про Краків все добре розписано тому не буду повторюватися описами. Це основні пам”ятки де слід побувати, раджу також з”їздити в “соляні копальні” які знаходяться в передмісті .
Для розваг варто відвідати аквапарк (вище я подав їхню сторінку).
До центру ми добиралися трамваєм – ціна квитка 2 зл., але якщо купуєте його у водія дорожче на 40 грошей. Є різні види проїздних квитків (на день, два, студентські...).
Ми зупинились переночувати в хостелі Krakus. (http://www.turystyka-krakus.com.pl/)
По перше він був нам по дорозі, по друге був паркінг і нормальна ціна на проживання. Ми взяли 4-ох місний номер, душ і туалет в блоці. Ціна 119 злотих+20злотих за пар кінг який охоронявся. Людей в хостелі майже не було.
Також ми відвідали великі супермаркети Кракова. У них (в середині торгового залу)можна непогано і недорого перекусити. Наприклад кусок піци коштує 2,60 зл.; непогані “їдальні” є в самому комплексі супермаркетів, серед них є відомі Макдональси, ПіциХат... а також прості кафе де за 5 злотих можна взяти голубці, чай, тушену капустуа з м”ясом, або “ковбаску”, ”запіканку”(велика гаряча канапка)+ чай - все дуже смачне.
Коли ви щось купляєте в одному магазині на суму більше 200 зл. вам можуть повернути ПДВ- треба дивитися чи на дверях є наклейка “TAX FREE”
Детальніше читайте тут- http://www.globalrefund.com( http://www.globalrefund.com/default.asp?viewSectionId=116)
В кінці кожного сезону в магазинах одяг розпродують із знижками-дійсно нормальні знижки.
До Львова ми вирушили 24-го десь о 17.00 год. на кордоні були біля 21.00.Довго не стояли десь годинку чи дві. До ліжка я добрався десь пів другої ночі а о 6.30 став на роботу.
Ось такі були “пригоди українців у Польщі”. Трохи були змучені, але задоволені.
P.S.Фотки пізніше, я ще з моря не показав (руки не доходять).
P.P.S.2адміни-я подав трохи силок- це не реклама а досить корисна інформація-надіюсь на ваше розуміння .


К списку тем

1

Логин : Содержимое

Всего ответов: 1. Страниц: 1

Автор

Сообщение

dem

Добавлено: 2004-09-17 14:15:04

Кафненько. Тока я граници ненавижу, особенно наши. Как-то ехали в Кишенёв через Приднестровье. Так с нас в общей сложности вытрусили под разными предлогами около 100 баков. То то, то это....Спиногрызы блин! :)))))

К списку тем

Всего ответов: 1. Страниц: 1

1

У вас нет достаточно прав для создания своего ответа
Зарегистрируйтесь либо авторизируйтесь на сайте