Отчеты

Написал: Porter

ЧП на кріселці

2012-01-20

Сьогодні були у трьох на Тростяні. Каталка - супер! Снігу багато, горбів мало і ті м які, льоду небуло. Пару раз класно махнули на підсадку.
На останньому підйомі на кріселці сталось ЧП. Ближче до верхушки гори, не витримавши навали мокрого снігу, рухнула смерека. Не просто рухнула а завалилась на трос кріселки. Вмить кріселка перетворились на американські гірки Крісла закрутились, канат дико загойдався.
Пощастло, що умісці падіння та поряд ніхто не сидів на кріселці. Одне крісло зачепилось за кабель (посередині крісельного витягу), частина смереки граціозно повисла на тросі, мов новорічна ялинка. Кріселку зупинили...
Якийсь час ми тупо бовтались у повітрі. Змерзли. Тре було щось робити. А що тут зробиш... Або пригати або сидіти і чекати невідомо скільки і кого...
Люди пригали, кому було ближче до землі, чи хто випив більше :)
Двоє з компанії були перед 16-ю опорою (Яка її висота???) Пригнули вдало. Спочатку я покидав речі, потім повис на руках на основі крісла, чуть гойданувся вперед, щоб розприділити силу удару більш рівномірно і розвантажити ноги. Центнер мого тренованого сала мяко сів у глибокий сніг. Повезло...
Третій товариш сидів значно далі, висота навіть не припускала можливості прижка без серйозних травм... Тре було щось робити, бо не відомо, що коли і як...
Поїхали на центр протоптаною стежиною, побігли до першої хати коло центру. Господаря нема, двері не відчинили... Гараж відкритий навстіж - як не скористатись?! А з господарем потім розберемось... ЧП як - не як.
Обмотавшись буксировочним тросом, ломанувся повз чергу. Якось, ніхто не задавав питань, пустили. Піднялись на верх, поїхли під кріслом. При нас відчепили крісло від кабелю, ялинка висіла. Постраждалих не було видно. Ломанулись у низ, до знакомого. Рятувальники уже працювали по повній - спустили багацько люду. Був здивований швидкістю їх роботи.
Наш знакомий уже був на землі, зірвав нам рятувальну операцію. :) Ми поїхали далі у низ, до стежини, що веде на центр. Перед 16-ю опорою зустріли рятувальників. Вони б якраз мали знімати мене, якщо б я ще там сидів... Мовчки дивились на мене і на трос, що намотаний на мені. Боюсь уявити що вони думали про мене...
Трос поклали коло брами господаря. Ось така історія... Повезло і нам і відпочиваючим і Динамівцям... Респект рятувальникам та їх оперативності!

Ще цікавий інцидент мав на заході. Передімною троє мужиків, турнікет їх не пускає - надто швидко спустились. Перегородили дорогу, стоять. Кажу до старшого мужика в зеленій куртці, мол вас не пускає то я іду, мене пустить. А воно мене не пускає, мол чекай. Питаюсь а це якого милого я маю чекати? Моя карточка діє а чекати треба вам. А воно мені, мол там (за турникетом) теж черга і нема чого мені без черги пертись і слід чекати поки їх пустить.
Спочатку, думав обкласти його чоловічими статевими, потім, думаю, не пачсує хамити старшому, тай троє їх а я один. Просто сказав, що він якийсь злий...
А воно мені - постав мені 50 гр. щоб я подобрів! Я промовчав... Далі, їх таки пропустив турникет і діалог не продовжився.
Розсудіть, це я щось упустив у цьому житті, чи просто на урода натрапив???
Мужик у зеленій куртці - ти козел!
На центр перестали пускати за 10 - 15 п ята. З мольбами прорвався і піднімався у останній пятірці, цей підйом завершився 15-тим спуском. Бугаля зупинили. Мало... Але день був чудовим :)


К списку тем

1

Логин : Содержимое

Всего ответов: 9. Страниц: 1

Автор

Сообщение

yter@list.ru

Добавлено: 2012-01-21 20:52:29

Да уж НАШ любимый Тростян не застрахован от подобных случаев...все бывает в этой жизни....

Rain

Добавлено: 2012-01-23 13:18:51

"Розсудіть, це я щось упустив у цьому житті, чи просто на урода натрапив???"
Ти просто натрапив на мудака, от і все. Такі є всюди, що зробиш...У твоєму випадку розподіл сил був не на твою користь, звичайно, а так - таких уродів треба вчити.

Olya

Добавлено: 2012-01-23 14:14:52

снігу дуже багато, розкішні тростянівські смереки мужньо витримують такі шуби, ну а слабші падають, такий він природній відбір 

morozovskaya

Добавлено: 2012-01-27 13:36:57

Во вторник выключали кресло с 13-00 до 16-00, для того, чтобы поспиливать аварийно зависшие ели над кресельным канатом. Некоторый пилили, с некоторый просто пострушивали снежные шубы. Мне кажется стоит порадоваться тому, что не все так плохо как пишут самые писимистые писимисты. Ведь насколько я поняла зависшых спасатели сняли довольно оперативно. Всех спасли, елпи пилят, а это ведь признаки наличия инфраструктуры.

CHAOS

Добавлено: 2012-01-29 20:06:36

morozovskaya , да, кресло останавливали, но спилили/струсили 3-4 штуки. 2 мужика это сила конечно, но... а остальные так и висели со снегом и сейчас в том же состоянии...все на наше "авось".... Хотя как их струсить сам представить не могу, спиливать же тоже не дело, с другой стороны человеческие жизни...  Лично струсил штук 7 елок куда палка доставала, небезразличность каждого лыжника возможно спасла бы пару елочек.
Я как-то был наслышан про упавшую елку на северный бугель, возможно поломанный телефон...

п.с. Porter , у меня тоже зеленая, не обобщай)))
п.с.2 лично видел проходящих за 10-15 по центру, просто нужно максимально скрыто видимо, а может берут у своих только, ментам дают по пачке сигарет, чтобы без очереди, или я что-то не так понял))))  Да и зачем тебе, если выгодней брать дневной.

morozovskaya

Добавлено: 2012-01-29 20:29:15

Елки трусить элементарно, закидывается трос на верхушку и двое-трое мужиков дургают за веревку снизу, таким образом верх елки освобождается от снега.

Porter

Добавлено: 2012-01-29 20:55:46

CHAOS  курток зелених багато :) Мова йшла про конкретного штурпака з котрим мав діалог. Причому, без надії. що воно це читатиме. Це як в лісі кричати, всім пофіг а ви емоції скинули :) Про денний не поняв... Звичайно, що я з денним катаюсь. В тім, не важливо. проїхали.

CHAOS

Добавлено: 2012-01-29 21:43:00

morozovskaya , звучит, мне кажется, проще чем реализуется... если так, то почему не сделано. как по мне то, в струшеном виде стоят лишь те, рядом с которыми падали другие. имхо.
Porter
,  да это я не верно понял ;) проїхали))

morozovskaya

Добавлено: 2012-01-30 12:07:15

to : CHAOS
to : CHAOS

morozovskaya , звучит, мне кажется, проще чем реализуется... если так, то почему не сделано. как по мне то, в струшеном виде стоят лишь те, рядом с которыми падали другие. имхо.


Не, не, не. сама бы не догадалась наверное :), это я конкретно видела работников севера, которые таким образом в трусили елки возле своего подъемника.

К списку тем

Всего ответов: 9. Страниц: 1

1

У вас нет достаточно прав для создания своего ответа
Зарегистрируйтесь либо авторизируйтесь на сайте